IMG_1069d

O nás

Skupina historického tance ROSETA se věnuje dvorským a venkovským tancům zejména z období gotiky a renesance. Naší inspirací jsou dochované historické materiály. Účastníme se seminářů historického tance (např. Mezinárodní škola staré hudby Valtice, Mezinárodní letní kurs historického tance Beroun, Výbava historického tanečníka Proseč pod Ještědem) pod vedením renomovaných lektorů, mimo jiné doc. Evy Kröschlové, Kateřiny Doležalové, Františka Dofka, Hany Tillmanové a dalších. Historickým tancem se zabýváme již od roku 2000. Usilujeme o historickou autenticitu, ale hlavně tančíme se zaujetím a radostí, o kterou se ochotně podělíme s našimi diváky.

Členové Rosety

Jarka2

Jarka

Vede naši skupinu nejen po taneční stránce k lepším a lepším výkonům. Její empatický přístup coby vedoucí dělá z Rosety především skupinu přátel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Iva

Strážkyně pokladu bdí nad našimi měšci a za vystoupení vám vystaví fakturu.

Martina4

Martina

Jako průvodkyně cestovního ruchu má nejlepší přehled o objektech a akcích, na které bychom se svým zaměřením hodili, a proto je to většinou ona, od koho můžete obdržet nabídku na naše účinkování.

Pavel

Pavel

Naše movie star a držitel souborového Oscara za dlouhodobě nejlepší herecké výkony.

Libor

Libor

V divadelních rolích se nenechá zahanbit a čert ví proč hraje většinou císaře, hradní pány nebo alespoň zkorumpované starosty.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hanka

Díky ní si můžete prohlížet a pročítat tyto stránky, sledovat novinky a nacházet důvody, proč zhlédnout naše vystoupení.

Lenka6

Lenka

Jedna ze dvou našich nejšikovnějších švadlen. Kromě krásných kostýmů vyrábí i historické doplňky.

saša6

Saša

Další z tandemu našich švadlenek a vyšívaček, dílo jejíchž zlatých rukou můžete obdivovat nejen na ní samé, ale i na dalších členech souboru.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Honza

Nosí svou vrtačku a akušroubovák proklatě nízko u pasu a je vždy připraven vyrobit kulisy nebo třeba opravit rozvrzané pódium.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Radim

Strážce naší elektronické paměti ve formě fotografií, videí a scénářů, pro něž vytváří útulná uložiště.

Míša

Míša

Zástupce nejmladší generace svou přítomností v řadách Rosety dokládá, že historické tance nejsou ani pro teenagera „vopruz“

Dana

Dana

Tato drobná dáma vám může dát první pomoc v případě, že by vás naše tance až příliš vzaly za srdce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Katka

Dbá na perfektní provedení tanečních kroků a neúnavně zajišťuje přísun vitamínů z vlastní zahrádky

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bohunka

Na pódiu ji obvykle neuvidíte, ale bez jejích pokynů muzikantům ve skříňce byste si nejspíš říkali: „Nebylo by to lepší s hudbou?“.